Header Ads

KERBI RODRIGUEZ ANOTA GOL EN SERBIA

El dominicano Kerbi Rodríguez, nativo de Mao Provincia Valverde, anotó gol para ayudar a su equipo FK Veternik, a ganar 3-0 al Dolina, en el fútbol de Serbia, Europa. El también dominicano Eduard Acevedo(Beba), vió acción en el partido, jugando para mismo equipo de Rodríguez.

La Verdad que el fútbol dominicana esta bien representado con estos jóvenes.

Para los que sepan un poco del edioma Serbio, aqui les va la noticia.

Veternik Viskol - Dolina (Padina) 3 – 0

Veternik, gledalaca 200.

Sastavi:
FK Veternik Viskol : Ristic, Ačavedo 8, Knežević 7,5 (od 65.min Milović 7), Vasić 7, Švonja 7, Vukasović 8, Rodrigez 8 (od 74 min Stanojković 7), Rajević 8, Desnica8, Josimović 8 (od 70 min Marković 7), Kalinov 8.

FK Dolina : Krovikuća 6, Cernjoš 6,5 , Tripković 6 (od 65 min Radenković), Gvozdenović 6,5, Šuša 6, Dudaš 6, Cetković 6 (od 70 min Stajić 6), Rajić 6,5, Djaković 7, Tomin 6 (of 46 min Okuka 6), Ivanišević 6.

Igrač utakmice: Desnica Nebojša

Raspoložen je bio Desnica u 16 minutu prošao je odbranu gostiju i šutirao preko prečke.Nastojanja domaćina da dođu do pobede urodila su plodom u poslednjem minutu prvog dela.Desnicu je nepropisno zaustavio Ivanišević.Sa bele tačke je bio siguran Rajević.
Ivanišević je dobio drugi žuti odnosno crveni karton.

Posle sjajne akcije Josimovića u drugom poluvremnu Rodrigezu nije bilo teško da pošalje loptu u ugao.Četiri munuta kasnije Rajević je iz slobodnog udarca ubacio loptu pred gol gostiju a Radojica Kalinov je bio brži od golmana Krivokuće.K
onačni rezultat 3:0 za FK Veternik Viskol.